Sunday, May 29, 2016

,,Kuidas joonistada inimesi" Peatükk 4. Kehade joonistamine

Peatükk 4. Kehade joonistamine
Inimeste joonistamise juures on sama tähtis nii keha proportsioonide paika saamine kui ka näojoonte tegemine. Samuti peaksid tähelepanelikult vaatama, kuidas nad seisavad ning missuguseid riideid nad kannavad. Kõigepealt alusta pliiatsiga visandi tegemisest. Kasutades allpool kirjeldatud tehnikat, kavanda nende kehakuju ja asend enne detailset joonistamist.

1)     Visandid

Visand tuleks teha pliiatsiga, kasutades selleks all pildil näidatud kujundeid. Enne alustamist, püüa kujutada ette nende riiete all olevaid kehaosi. See aitab sul joonistades näha, kuidas riided nende seljas istuvad.

Kui sa eksid visandamisel, ära hakka kustutama vaid lihtsalt visanda senikaua, kuni arvad kogu keah kuju õige olevat. Alles siis joonista ka visandatud kehakujule riided selga. Mida rohkem sa selliseid kehakujusid teed, seda lihtsamaks visandamine ja joonistamine muutub. Inimest joonistades tähendab proportsioon ühe kehaosa mõõtu teise suhtes.


Visandatud keha proportsioone saab kontrollida, vaadates kui mitu ovaalset peakuju moodustab keha.Inimeste proportsioonid sõltuvad näiteks tema vanusest ning soost.  Kui sa joonistad täiskasvanud inimest, peaks ta olema umbes seitsme pea pikkune (naised keskmiselt kuus ja pool pead pikad) , teismeeas poisid on umbes kuue pea pikkused ning nelja-aastased on ligikaudu kolm ja pool pead pikad.

2)     Riietuse varjutamine

Riietes olevad voldid ja kortsud teevad nende joonistamise keeruliseks. Enamus riidevolte asub liigeste nagu põlvede ja küünarnukkide piirkonnas. Varjud sisselangemise piirkonnas näiteks kõverdatud küünarnuki puhul. Helendid tekivad seal, kus valgus voltidele peale paistab. Tavaliselt on varjud ja helendid kumerad, kuna nad on moodustatud kehaosade ümber.




Riiete joonistamisel visanda riidekuju kehakuju ümber. Seejärel visanda kergelt voldid, enne värvi lisamist. Helendid jäta valgeks ning ülejäänud rõivas kata mitme värvikihiga. Varjude viimistlemiseks lisa tumedaid jooni 
ja laike. 





 Visandite värvimist proovi erinevate materjalidega, mida õppisid 2.peatükist.




,,Kuidas joonistada inimesi" Peatükk 3. Pead ja näod

Peatükk 3. Pead ja näod
Nägu on inimese keha kõige väljendusrikkam osa, kuid seda on üsna keerukas tõetruult joonistada. Proovi joonistada elutruu portree neid lihtsaid samme jälgides.


1)     Näo esikülg ja proportsioone kujutavad jooned



*Kunstniku nõuanne.: Harjutamiseks proovi joonistada ja varjutada üksikuid näojooni ja osasid suures plaanis








Harjuta erinevaid näo osasid ka kodus ning näita tehtud visandeid tunnis õpetajale

,,Kuidas joonistada inimesi" Peatükk 2.Materjalid

2. Materjalid
Parim viis pilti värvida on tarvitada materjale, mida on Sinu meelest kõige lihtsam kasutada. Järgnevad pildid näitavad , kuidas erinevate materjalide kasutamine jätab erinevad muljed.


    Akvarellid

Akvarellid on ühed mitmekülgsed materjalid. Olenevalt, kui palju vett Sa neid segades lisad, saad Sa kontrollida nende värvi intensiivsust ehk tugevust. Kui värv segatakse vähese veega, on ta tugev ja ere, kuid kui segades lisada suhteliselt palju vett, jäävad värvid märjaks ja pehkmeks.

   Guašš


Guaššvärve on hea kasutada lamedate värvipindade loomisel. Afiššvärvid jätavad samasuguse efekti nagu guaššvärvid ja on odavamad, aga nende värvivalik on palju kitsam.

  Akrüül


Akrüülvärvid on siijalt matid, neid saab veega lahjendada ning nad on kuivades veekindlad. Neid saab omavahel edukalt segada ning on suure pigmendisisaldusega, mis võimaldab ühtlast ja head kattevõimet ning akrüülvärvid on mittekolletuvad ja peavad hästi vastu valguse mõjudele.

  Harilik pliiats


Harilikud pliiatsid varieeruvad jäigast pehmeni. Keskmine pliiatsisüdamik(HB kõvadusega) on ideaalne visandamiseks.
9H
8H
7H
6H
5H
4H
3H
2H
H
F
HB
B
2B
3B
4B
5B
6B
7B
8B
9B
Kõige kõvem
Keskmine
Kõige pehmem

  Värvipliiatsid


Värvipliiatseid saab kasutada väga erinevate efektide saavutamiseks. Näiteks ühtlane ja hoolikas varjutamine aitab jätta väga loomulikku muljet.

   Viltpliiatsid

Viltpliiatseid kasutatakse ebaloomulike stiilide nagu näiteks karikatuuri puhul. 
 Õlipastell

Ehk rahvakeeli rasvakriit. Õlipastelliga värvitud pind jätab pisut märja ning vahaja mulje. Paksemalt ja tugevamalt värvitud pinnad võimaldavad saavutada relfjeefse efekti. Aluspaberi valimisel sobib mistahes paber, ka värvuselt ei pea olema alus valge.

Head katsetamist erinevate materjalidega!




,,Kuidas joonistada inimesi" Peatükk 1. Inimeste joonistamine

1.   Inimeste joonistamine
Inimese joonistamine on keeruline seetõttu, et tema keha koosneb niivõrd paljudest erinevatest kujunditest. See kiirkursus aitab Sul lihtsaid samme jälgides elutruid inimesi joonistada. Hiljem saad ka teada, kuidas joonistada karikatuure ja moe illustratsioone. Need leheküljed koos failide ja linkidega sisaldavad vihjeid, kuidas alustada ning nõuandeid, milliseid materjale kasutada. 

Palu inimestel endale poseerida, et saaksid neid joonistada. See võimaldab sul nende keha suurust ja kuju joonistamise vältel uurida. 


Kui sa ei soovi elus modelli, proovi jäljendada fotot.



Joonisest tee alati pliiatsiga visand. Nii oled kindel, et kogu pilt mahub paberile. Enne üksikasjade joonistamist pane paika kujud. Üks hea video, mis tutvustab inimese kehakuju visandamist.


Joonista pigem suurelt kui väikselt. Nii tehes ei tule pilt liiga krampliku ilmega ja ka üksikasju on lihtsam lisada. 


Kanna endaga kaasa visandite vihikut ja pliiatsit. Millal iganes tekib võimalus, tee sinna visandeid. Jäta vanad visandite vihikud alles, et näha, kuidas sa arenenud oled. 



Neid kõiki pilte saad kasutada oma arvutis lõikepiltidena.
Originaalasukoht www.usborne-quicklinks.com